Tahiri thotë se objektet e ndërtuara ilegalisht në prona publike duhet të rrënohen

Prishtinë | 08 Dhj 2022 | 13:59 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Shefi i grupit parlamentar nga AAK-ja, Besnik Tahiri, ka kërkuar që të mos amnistohen objektet e ndërtuara në pronat publike.

Këto komente ai i beri në lidhje me Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për trajtimin e ndërtimeve pa leje.

“A e dini pse ka pasur ndërtime pa leje në prona private, për shkak se nuk ka pasur plan urbanistik dhe për shkak se ka pasur korrupsion. Njerëzit kanë ndërtuar në kohën e tyre në mungesë të rolit të shtetit”.

“Vetëm në Prishtinë ka afro 50 mijë ndërtime pa leje”.

“Nuk duhet të amnistohen njerëzit që kanë ndërtuar në prona publike – ato duhet rrënuar”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme