Të shtunën mot me diel dhe vranësira

Prishtinë | 20 Shk 2021 | 08:21 | Nga Ekonomia Online

Në Kosovë këtë të shtune do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës me anë të një njoftimi bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-4 m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme