Top 5 transferimet e janarit në futboll

Prishtinë | 01 Shk 2023 | 11:41 | Nga Ekonomia Online

Të martën në mbrëmje është mbyllur afati kalimtar i futbollistëve në ligat e mëdha evropiane, duke qenë ditë e ngjeshur me negociata në mes të klubeve.

Në vazhdim, janë të renditura top 5 transferimet më të mira të muajit paraprak, sipas “Transfermarkt”:

1.Enzo Fernandez nga Benfica tek Chelsea (121 milionë euro),

2.Joao Cancelo nga Manchester City tek Bayern Munich (huazim),

3.Mykhaylo Mudryk nga Shakhtar Donetsk tek Chelsea (70 milionë euro),

4.Cody Gakpo nga PSV tek Liverpool (42 milionë euro) dhe

5.Joao Felix nga Atletico Madrid tek Chelsea (huazim).

Të ngjashme