Ujkani me fjalë të mëdha për Bislimin: Jeni tejet i matur, si i bindët vendet skeptike për vizat?

Prishtinë | 30 Nën 2022 | 13:07 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në Komisionin për Integrim Evropian deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Fjolla Ujkani, foli për temën e liberalizimit të vizave, pas votimit pozitiv të ambasadorëve të BE-së, pati fjalë të mëdha për zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi.

“Jeni tejet i matur”- ishte komplimenti i parë i deputetes, raporton Ekonomia Online.

Tutje, Ujkani vazhdoi me pyetje: “Çfarë ndodhi”, si arritët t’i bindni vendet skeptike për vizat”.

“Kam një pyetje konkrete të cilën dua ta di. Çfarë ndodhi, çka e ka penguar konkretisht këtë proces deri më tani, si arritët t’i bindni dhe ta ndryshoni mendimin e vendeve skeptike karshi sundimit të ligjit dhe korrupsionit në Kosovë”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme