Trepça ’89 apo Dukagjini, të premten përcaktohet skuadra që luan në Superligë

Prishtinë | 24 Maj 2021 | 16:03 | Nga Ekonomia Online

Trepça ’89 dhe Dukagjini do ta zhvillojnë të premten ndeshjen më të rëndësishme të sezonit.

Në fakt, këto dy skuadra do të përballen në mes vete në ndeshjen e barazhit, e cila e siguron pjesëmarrjen në Superligë sezonin e ardhshëm.

Kjo ndeshje do të luhet më 28 maj në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë duke filluar nga ora 16:00.

89-shi e mbylli sezonin në ligën elitare në pozitën e tetë, e cila e çoi këtë skuadër në barazh.

Nga ana tjetër, Dukagjini e mbylli edicionin në pozitën e dytë në Grupin A të Ligës së Parë.

Më pas, ekipi nga Klina e fitoi ndeshjen e barazhit të kësaj lige ndaj Flamurtarit, me ç’rast e fitoi të drejtën që rikthimin në elitë ta kërkojë nëpërmjet ndeshjes së barazhit ndaj “Xehetarëve”.

Pra, të premten na pret një ndeshje “e zjarrtë” në kryeqytet.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme