Ushqimet që duhet konsumuar kur jeni me grip

Prishtinë | 09 Dhj 2022 | 07:27 | Nga Ekonomia Online

Kur e ke gripin mund të ndihesh sikur nuk të hahet asgjë.

Por ushqimi është një ndër faktorët kryesorë që ndihmon në tejkalimin e gripit, nëse ai është i shëndetshëm, njofton Klan Kosova.

Nëse dëshironi të shëroheni më shpejt konsumoni këto ushqime gjatë kohës derisa jeni të shtrirë nga gripi:

Çaj i gjelbër

Supë pulë me ‘noodles’

Fasule dhe bizele

Boronica

Lëng portokalli

Mish

Banane

Xhenxhefil

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme