Kolla, gripi dhe bllokimi zhduken brenda një nate me këtë recetë

Prishtinë | 21 Jan 2023 | 18:14 | Nga Ekonomia Online

Ndër problemet më të zakonshme dhe të bezdisshëm janë patjetër kolla, gripi dhe gjithçka që rrjedh prej tyre, sidomos në dimër, kur bakteret dhe viruset përhapen shumë shpejt në vende publike të tilla si vendet e punës dhe shkollat.
Ilaçet edhe pse mund të jenë shumë efektive, e vërteta është se pothuajse gjithmonë të japin efekte anësore si lodhje, dhimbje koke, përgjumje, etj.

Sigurisht, gjithmonë është mirë të ndjekësh këshillën e mjekut, megjithatë, ilaçi i
mëposhtëm natyral mund të jetë shumë i dobishëm dhe gjithashtu nuk ka efekt
sekondar.

Dy përbërësit më të rëndësishëm janë mjalti dhe xhenxhefili, rezultatet do t’ju habisin.

Përbërësit:

1 lugë gjelle xhenxhefil i freskët; 1 lugë gjelle mjaltë organik; 1 lugë gjelle miell; 1 lugë
çaji vaj ulliri; Garza; Ngjitëse mjekësore.

Përgatitja:

Shtoni mjaltë dhe miell në një enë dhe përzieje mirë. Pastaj, shtoni vaj ulliri dhe xhenxhefil, të gjithë përbërësit duhet të jenë të përzier

në mënyrë të përkryer.

Si t’i përdorni:

Merrni në garzë përzierjen dhe vendoseni në gjoks ose mbrapa personit, i cili ka kollë
dhe grip.

Nëse aplikohet tek një fëmijë, garza duhet të hiqet pas një maksimumi prej dy ose
tre orësh, ndërsa një i rritur mund ta mbajë atë gjatë natës.

Përveç kësaj për të qenë shumë efektiv, ky ilaç nuk ka efekte anësore, siç u përmend më sipër, megjithatë, është gjithmonë mirë që të konsultoheni me një mjek nëse ju nuk merrni rezultate. Mos harroni të mos vetëmjekoheni, shëndeti është si koha, ato kanë me vlerë së ari!

Ndani këtë ilaç natyral me miqtë tuaj. Mos aplikoni në rast të alergjive ose ndjeshmërisë së veçantë ndaj përbërësve.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme