Ushqimet që shpëtojnë një duhanpirës nga kanceri

Prishtinë | 04 Nën 2022 | 22:26 | Nga Ekonomia Online

Nëse tashmë jeni duke pirë duhan, përpiquni të paktën aq sa mundeni të reduktoni rrezikun nga të sëmurit nga kanceri.

Ka mënyra të ndryshme për të pastruar mushkëritë nga katrani dhe toksinat dhe kështu të reduktoni rrezikun nga shfaqja e infeksioneve.

Kanceri i mushkërive është një nga shkaqet kryesore të vdekjes nga karcinoma në botë dhe nga ai më së shumti sëmuren duhanpirësit.

Disa nga ushqimet që i shpëtojnë duhanpirësit nga kanceri janë si: portokalli, hithrat, çaji me hala, qepa dhe xhenxhefili.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme