Varhelyi pas takimit me Bislimin: Diskutuam për aplikimin e Kosovës për anëtarësim në BE

Prishtinë | 08 Dhj 2022 | 13:46 | Nga Ekonomia Online

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi është takuar me zëvendëskryeministrin e parë, Besnik Bislimi, në Bruksel.

Varhelyi ka bërë të ditur se Bislimin kanë folur për aplikimin e afërt të Kosovës për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

“Aplikimi i afërt i Kosovës për fillimin e procesit të anëtarësimit në BE ishte temë e takimit me Besnik Bislimin”, ka shkruar Varhelyi.

Të ngjashme