Vazhdon protesta në Leposaviq, raportohet se Hetemi është larguar nga objekti i komunës

Prishtinë | 03 Qer 2023 | 09:40 | Nga Ekonomia Online

Në Leposaviq serbët janë mbledhur sërish për të protestuar, duke nisur kështu ditën e gjashtë të protestës atje.

Në Leposaviq sot në mëngjes është qetësi, ndërsa në pllajën përballë komunës së Leposaviqit janë pjesëtarë të KFOR-it italian të stacionuar pas telave me gjemba dhe gardhit metalik, ndërsa ka edhe autoblinda të njësive speciale të Policisë së Kosovës.

Në rrjetet sociale gjatë natës u përhap lajmi se kryetari i sapoemëruar Lulzim Hetemi është larguar nga ndërtesa e komunës, Kosova Online, transmeton Klankosova.tv.

Të ngjashme