Vdes ish-kameramani i RTK-së, AGK dërgon telegram ngushëllimi

Prishtinë | 01 Nën 2020 | 16:01 | Nga Ekonomia Online

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës me pikëllim të thellë ka pranuar lajmin për vdekjen e ish-kameramanit të Radio Televizionit të Kosovës, Lulzim Kryeziu.

“Kryeziu ka qenë shembull i profesionalizmit dhe përkushtimit në punë, andaj veprimtaria e tij do të jetë frymëzim e udhërrëfim për brezat e rinj.

Ceremonia mortore do të mbahet sot në orën 16:00, në varrezat e Prishtinës”, thuhet në telegram ngushëllimin e AGK-së.

“AGK-ja i shprehë ngushëllime familjarëve, kolegëve dhe bashkëpunëtorëve të Lulzim Kryeziut”

Të ngjashme