Vdes një person në Pejë, Policia nis hetimet

Prishtinë | 01 Jan 2023 | 10:02 | Nga Ekonomia Online

Një burrë nga Peja ka raportuar në Polici vdekjen e djalit të tij.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës thuhet se njësiti relevante policore dhe një ekip mjekësore kanë dalë në vendngjarjes, ekipi mjekësore ka konstatuar se trupi i viktimës është pa shenja jete.

“HETIM I VDEKJES/Pejë 31.12.2022 – 07:20. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar vdekjen e djalit të tij, viktimës mashkull kosovar. Njësiti relevante policore dhe një ekip mjekësore kanë dalur në vendngjarjes, ekipi mjekësore ka konstatuar se trupi i viktimës është pa shenja jete”, thuhet në raportin e PK-së.


Sipas Policisë në lidhje me rastin është konsultuar prokurori, me urdhër të së cilit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML) për obduksion. Rasti vazhdon të hetohet.

Të ngjashme