Vikendi me “Sharr Travel”, super oferta për në Split, Makarska, Trogir Dubrovnik, Tivat

Prishtinë | 13 Maj 2024 | 10:46 | Nga Ekonomia Online

Vikendi në Split, Makarska, Trogir Dubrovnik, Tivat

2 netë / 3 ditë €179, vetëm me SHARR TRAVEL!

Akomodimi ne Dalmacija Place Hotel 5* Makarska

17 Maj – 19 Maj 2024 (2 Nete, 3 Dite)

Vizitohet:

Dubrovnik

Makarska

Split

Trogir

Tivat

Në çmim përfshihet: ⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

• Udhëtimin me autobus komod te Sharr Travel

• Akomodimin në Dalmacija Place Hotel 5* – Makarska

• Fjetje me mengjes dhe darke

• Pijet, ëmbëlsirat dhe shërbimet e tjera gjatë udhëtimit

⋙ Nisja me 16 Maj ne ora 23:00 nga Prishtina dhe 24:00 nga Prizreni

Agjenda:

Dita 1:

Nisja nga Prishtina ne oren 23:00 me date 16 Maj 2024 dhe Prizreni ne 00:00 (mesnate). Vazhdimi i rruges Shkoder-Mali i Zi-Kroaci, per ne Dubrovnik. Vizite qytetit te bukur te Dubrovnikut (3 ore). Vazhdimi i rruges per Makarska pergjat bregdetut te bukur Dalmat. Akomodimi ne Dalmatia Place Hotel 5* / Makarska. Kohe e lire.Darka ne hotel.Fjetja.

Dita 2:

Pas mëngjesit, dalja nga hoteli dhe nisja ne ora 08:30 për vizitë Splitit dhe Trogirit ne menyre te organizuar me autobus te Sharr Travel. Spliti dhe Trogiri jane dy qytetet me te bukura dhe joshese per turistat nga mbare bota, menjiher pas Dubrovnikut. Spliti ka qene edhe qerdhja e Perandorit Ilir Dioklecian dhe iniciatori I ndertimit te pallatit te famshem qe mban emrin e tij (Diocletian Palace) Shek. III PK Ne oret e pasdites kthimi ne Dalmacia Place Hotel 5* / Makarska. Darka ne hotel. Fjetja

Dita 3:

Mengjesi ne hotel. Dalja nga hoteli ne ora 09:00. Vazhdim i rruges dhe ndalesa per vizite qytetit ekskluziv Tivat (portit te njohur “Porto Montenegro” ku jane ankoruar jahtat private te pasurve nga mbare bota). Pas perfundimit te programeve turistike nisja per Kosove.Arritja ne Prishtine rreth ores 22:00-23:00.

Për rezervime kontaktoni në:

044/610015 & 044542029 (Whatsapp)

Prishtinë, Bulevardi Bill Klinton 038 610 015

Prizren, përballë stacionit të autobusëve, 029/224016

Të ngjashme