Vranësira e reshje shiu edhe sot

Prishtinë | 14 Maj 2023 | 07:54 | Nga Ekonomia Online

Dita e diele parashihet të jetë kryesisht e ngjashme, me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në fushat termike nuk parashihen ndryshime, por do të jenë konstante m e ditët e fundit.

Mot kryesisht i ngjajshëm parashihet të mbajë deri javën e fundit të këtij muaji.

Gjatë vikendit do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s.

Të ngjashme