Vuçiq: Pa formimin e Asociacionit s’ka kuptim vazhdimi i dialogut me Kosovën

Prishtinë | 09 Shk 2023 | 12:02 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë Alekasandar Vuçiq, ka thënë se nuk ka kuptim vazhdimi i dialogut me Kosovën pa formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe.

Këto deklarime ai i bëri pas takimit me ambasadorët e QUINT-it në OSBE dhe me ambasadorët e këtyre vendeve në Beograd.

Vuçiq dhe diplomatët diskutuan edhe për situatën e sigurisë në Evropë.

Sipas komunikatës nga presidenca serbe thuhet se u diskutua edhe për rrugën e integrimit të Serbisë në BE.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme