Walker: Deklarova për atë që pashë në Reçak, pa folur me eprorët e mi

Prishtinë | 19 Jan 2023 | 08:26 | Nga Ekonomia Online

Këtë vit janë bërë 24 vjet nga masakra e Reçakut në Kosovë.

Diplomati që dëshmoi dhe denoncoi i pari ndërkombëtarit këtë ngjarje shumë të rëndë ishte ambasadori William Walker, i cili asokohe ishte shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë.

Walker ka rrëfyer në Tv Klan se nuk ka folur me asnjë nga eprorët e tij për ato që deklaroi në konferencën për shtyp pasi pa me sytë e tij masakrën në Reçak.

Të ngjashme