Xhaka e Shaqiri startojnë kundër Bullgarisë

Prishtinë | 25 Mar 2021 | 17:18 | Nga Ekonomia Online

Zvicra është mysafir i Bullgarisë, e vlefshme për ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës.

Dy skuadrat synojnë të kualifikohen, andaj kërkojnë vetëm fitore, shkruan lajmi.net.

Te Zvicra nga minuta e parë janë shqiptarët si Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Formacionet zyrtare:

Bullgaria:

Zvicra: Sommer; Elvedi, Akanji, Rodriguez; Mbabu, Freuler, Xhaka, Zuber; Shaqiri; Seferovic, Embolo.

Ndeshja nis në ora 18:00

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme