Zbulohet arsyeja pse Cristiano Ronaldo i lyen gjithmonë thonjtë e këmbës me manikyr të zi!

Prishtinë | 21 Qer 2024 | 13:05 | Nga Ekonomia Online

Portugezi Cristiano Ronaldo cilësohet si një ndër futbollistët me të mirë në botë.

Mirëpo së fundmi në fotot e postuar në rrjetet sociale, fansave të Ronaldos nuk iu ka shpëtuar një detaj i “çuditshëm”.

Bëhet fjalë për thonjtë e këmbës të futbollistit, të cilët ai i lyen me një manikyr në ngjyrë të zezë.

Sipas gazetës gjermane BILD, arsyeja ka të bëjë me parandalimin e ndonjë infeksioni mykotik në këmbët e futbollistëve, të cilët kalojnë orë të gjata duke luajtur me atlete veshur.

Këmbët e tyre djersiten dhe sipas mediave ngjyra e zezë nuk lejon që bakteret të depertojnë në lëkurë.

Të ngjashme