Zbulohet pllaka përkujtimore për nder të heroit Salajdin Berisha

Prishtinë | 01 Sht 2017 | 13:08 | Nga

Në Prizren është zbuluar pllaka përkujtimore për nder të heroit Salajdin Berisha, njofton Klan Kosova.

Ky aktivitet është zhvilluar për nder të Epopesë së Vërrinit, e cila do të mbahet nga sot deri më katër shtator.

Aktiviteti është organizuar nga Komuna e Prizrenit dhe Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, ndërsa aty ka marrë pjesë kryetari i komunës Ramadan Muja dhe shumë qytetarë të tjerë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme