Zemaj: Diaspora e sheh LDK-në si shtëpinë e vet politike

Prishtinë | 31 Maj 2024 | 12:24 | Nga Ekonomia Online

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, ka thënë se diaspora e sheh LDK-në si shtëpinë e vet politike.

Në takimet e shumta që po i zhvillon atje, Zemaj ka thënë se diaspora është në përkrahje dhe përgatitje për fitoret e LDK-së.

Ai ka treguar edhe për takimet që janë në plan të zhvillohen, para tubimit madhështor të shtunën në Gjenevë.

“Mërgata jonë në Zvicër e kudo e sheh LDK-në si shtëpinë e vet politike! Dega e parë e LDK-së në Zvicër, Kryesia dhe kryetaret e 9 Nëndegëve të këtij regjioni në përkrahje,  dhe përgatitje për fitoret e LDK-së. Vazhdojmë sot pasdite në 19:30 në takimin e radhës në Olten në Degën e dytë Zvicër. Nesër të gjithë në takimin e madh në Gjeneva”, ka shkruar Zemaj.

Të ngjashme