Ancelotti për Modric: Shëndeti është i pari, gjëja më e rëndësishme është ta mposhtim këtë virus

Prishtinë | 20 Dhj 2021 | 09:48 | Nga Ekonomia Online

Ancelotti për Modric: Shëndeti është i pari, gjëja më e rëndësishme është ta mposhtim këtë virus
Pa Luka Modric, Reali bëri një gabim të madh në luftën për titull. Kundër Cadiz, klubi madrilen barazoi 0-0 dhe theu një seri prej dhjetë fitoresh.

Modric fillimisht ishte pozitiv me koronavirus javën e kaluar dhe më pas doli negativ të premten. Për shkak të lodhjes dhe temperaturës, ai humbi ndeshjen kundër Cadiz.

“A na ka munguar Modric? Luka është një lojtar shumë i rëndësishëm për ne, ai luan në mënyrë fantastike.

Ai pati probleme këtë javë… Shëndeti është më i rëndësishmi dhe ne të gjithë duhet ta luftojmë këtë virus,” tha trajneri i Realit, Carlo Ancelotti pas ndeshjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme