Arianit Sadiku zgjedhet kryetari i Kuvendit në Gjilan

Prishtinë | 06 Jan 2022 | 16:03 | Nga Ekonomia Online

I propozuari nga Lëvizja Vetëvendosje, Arianit Sadiku, ka marrë votat e mjaftueshme për të u zgjedhur në krye të Kuvendit Komunal.

Sadiku ishte në garë më kandidaten e propozuar nga Lidhja Demokratike, Shpresa Kurteshi-Emini.

Arianit Sadiku fitoi 18 vota, ndërsa Shpresa Kurteshi-Emini 17.

Sadiku u zgjodh nga votat e LVV-së dhe PDK-së, pasi këto dy parti bën koalicion për qeverisje, ku Partia Demokratike do te i udhëheq katër drejtori dhe do e ketë në dorë postin e nënkryetarit të komunës.

PDK-ja nuk propozoi kandidat.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme