Arrestohet i dyshuari për dhunim në Gjilan

Prishtinë | 30 Mar 2022 | 09:04 | Nga Ekonomia Online

Një person i gjinisë mashkullore është arrestuar dje dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, pasi dyshohet për kryerjen e veprës penale “dhunimi”.

Sipas policisë rasti ka ndodhur në tetor të vitit të kaluar, ndërsa i dyshuari është identifikuar dhe arrestuar dje.

“DHUNIM/ Gjilan 11.10.2021 – 16:00. Lidhur me rastin, më 29.03.2022 është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe me vendim të prokurorit, dërgohet në mbajtje”, njofton policia.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme