Arrestohet një 27 vjeçar në Fushë Kosovë, dyshohet për disa vjedhje të rënda

Prishtinë | 05 Qer 2024 | 09:39 | Nga Ekonomia Online

Është arrestuar dje në Fushë Kosovë një 27 vjeçar i dyshuar për disa raste të vjedhjeve.

Sipas policisë, Rastet kanë ndodhë në periudhën janar -qershor 2024, kryesisht në zonën e Fushë Kosovës ku janë vjedhur stoli ari, mjete punë si dhe gjësende në markete.

“Dje nga njësite policore të Fushë Kosovës është arrestuar një person i dyshuar për disa vjedhje të rënda. Rastet kanë ndodhë në periudhën janar -qershor 2024, kryesisht në zonën e Fishë Kosovës ku janë vjedhur stoli ari, mjete punë si dhe gjësende në markete. Puna e hetuesve policor, është finalizuar dje ku pas marrjes së disa veprimeve operative kanë arrit që të arrestojnë personin e dyshuar. Personi i dyshuar A.H, mashkull 27 vjeç, me vendim prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje, ndërkohë që hetuesit e stacionit policor po kryejn veprimet e nevojshme hetimore lidhur me rastet ( tetë raste) ku personi i arrestuar dyshohet të jetë i përfshirë”, thuhet në njoftim.

Të ngjashme