Arrestohet një person në Gjilan, dyshohet se ushtroi dhunë fizike e psikike ndaj gruas shtatzënë

Prishtinë | 18 Maj 2023 | 13:28 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj bashkëshortes, pastaj i dyshuari ka kërkuar që gruaja të shkojë te familja e vajzërisë.

Rasti ka ndodhur në Gjilan, të mërkurën në ora 17:30.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj bashkëshortes së tij, viktimës femër kosovare, pastaj i dyshuari ka kërkuar që viktima të shkojë te familja e vajzërisë”, thuhet në raport.

Viktimës iu është ofruar tretman mjekësor pasi që e njëjta edhe është shtatzënë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje, rasti vazhdon të hetohet.

Të ngjashme