Bajrami: Mocioni ndaj Qeverisë javën tjetër

Prishtinë | 14 Pri 2017 | 10:53 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Shefja e Grupit Parlamentar të Nismës, Valdete Bajrami, ka treguar se kur do ta procedojnë mocionin ndaj Qeverisë.

Pa mbledhjes se Kryesisë së Kuvendit, ajo ka thënë se janë duke pritur nënshkrimet nga deputetë të opozitës, raporton Ekonomia Online.

“Shpresojmë sa më parë ndoshta edhe kah fundi i javës që ta procedojmë”, tha ajo.

Ajo gjithashtu ka theksuar se Kuvendi nuk po funksionon.

“Më 18 dhe 19 do të ketë seancë. Stërmbushja e pikave po dëshmon edhe një sinjal që asgjë nuk po funksionon”, ka thënë ajo.

Të ngjashme