Ballkani e zyrtarizon Eris Abedinin

Prishtinë | 05 Kor 2024 | 08:20 | Nga Ekonomia Online

Kampioni i Kosovës Ballikani po vazhdon t’i përforcojë radhët e veta.

Kësaj radhe ekipi nga Suhareka e ka zyrtarizuar, Eris Abedinin.

Lajmi u bë i ditur nga vet kampioni i trefishtë, transmeton Klankosova.tv

25-vjeçari luajti në dy liga mjaft cilësore evropiane, në atë të Zvicrës dhe Spanjës.

Abedini u paraqit për Granadan dhe disa skuadra helvetike: Xamas, Wil, Lugano, Wintherthur dhe Chiasso.

Ai po ashtu ka luajtur edhe për Përfaqësuesen A të Kosovës, derisa është paraqitur me grupmoshat e reja të Zvicrës, U-20 dhe U-19.

Të ngjashme