Berisha për legalizimin e kanabisit: Rama po legalizon rrënimin e vendit dhe krimit

Prishtinë | 08 Pri 2022 | 13:55 | Nga Ekonomia Online

Ish- kryeministri Sali Berisha ka dalë në një konferencë për mediat lidhur me nismën për legalizimin e kanabisit.

“Është vendim për legalizimin e krimit, drogës, vrasjeve, dhe drogimin e të rinjve. Rrënimin e shëndetit fizik dhe mendor si dhe të identitetit të shqiptarëve.” u shpreh Berisha.

“Vaj i kësaj bime apo nënprodukte të tjera përdoren. Për lehtësimin e disa rrethanave, si ankthi dhimbjet apo rrethana të tjera. Por studimet kanë faktuar se kanabisi krijon probleme serioze strukturore dhe në procese të trurit. Shumëfishon psikozat më të rënda.”

https://www.youtube.com/watch?v=75uWotwrl30

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme