Çajin jeshil konsumojeni të nxehtë

Prishtinë | 06 Qer 2018 | 09:22 | Nga

Çaji jeshil është mjaft efektiv në tentimin e humbjes së peshës.

Por ky çaj nëse sherbehet i ftohtë, mund pakësojë reaksionet pasi ai do të tretet me ujin e akullt.

Përfitimet e humbjes së peshës maksimizohen kur është shërbyer i nxehtë, transmeton Klan Kosova.

Megjithatë, pavarësisht se duhet konsumuar i ngrohtë, mos lejoni që uji të vëlojë shumë.

Pas kësaj lëreni bashkë me përmbajtjen e qeses të qendrojë për rreth 2 -4 minuta dhe mund ta pini për efekte sa më të mira.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme