Chiellini: Juve kanë nevojë për kohë, por nuk ka durim

Prishtinë | 24 Sht 2021 | 20:29 | Nga Ekonomia Online

Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini, ka thënë se skuadrës i duhet ‘kohë për të gjetur një ekuilibër’, por pranoi se ata aktualisht po përpiqen të ‘mbajnë anijen të qëndrueshme në një det të stuhishëm’.

Juventusi mori tre pikë kundër Spezia të mërkurën, të parat në Serie A këtë sezon, por djelmoshat e Massimiliano Allegri po kalojnë një moment delikat.

Juventusi është i pamposhtur në tre ndeshje, përfshirë fitoren në Ligën e Kampionëve kundër Malmö FF, dhe Chiellini beson se skuadra do të shpëtojë nga stuhia.

“Ne duhet të jemi në gjendje ta mbajmë anijen të qëndrueshme në një det të stuhishëm. Si për çdo gjë, duhet kohë për të gjetur një ekuilibër. Kur ka goditje të mëdha mjedisore si një tërmet apo jo, duhet pak kohë për t’u qetësuar dhe për të rifilluar. Fatkeqësisht, në botën e sotme, nuk ka durim”, ka thënë Chiellini për Sky Sport Italia. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme