Deliu-Kodra: Zyra e Kurtit ia ndaloi fjalimin ish-ushtarit të UÇK-së në përvjetorin e masakrës së Reçakut

Prishtinë | 17 Jan 2023 | 09:51 | Nga Ekonomia Online

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu Kodra ka thënë se në përvjetorin e masakrës së Reçakut, zyra e kryeministrit ia ndaloi fjalimin një ish-ushtari të UÇK-së.

Deliu-Kodra këto komente i bëri në një postim në Facebook, derisa kritikoi Qeverinë për deklaratat ndaj figurë së Oliver Ivanoviqit.

“Nuk e di nëse ka fyerje më të madhe për viktimat dhe familjet e tyre sesa, lavdi që kryeministri i thur të njejtit duke e cilësu si “njeri që punoi për një të ardhme të qëndrueshme dhe për një Kosovë shumë etnike”?!”, ka shkruar Deliu-Kodra.

Të ngjashme