Deputeti Xhavit Haliti takohet me një grup deputetësh nga Lituania

Prishtinë | 07 Sht 2022 | 16:08 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Grupi i Miqësisë Lituani-Ballkani Perëndimor i Parlamentit të Republikës së Lituanisë, në kuadër të vizitës në Kosovë, është takuar me nënkryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë në Kuvendin e Republikës se Kosovës, Xhavit Halitin, raporton Ekonomia Online.

Fillimisht ata janë takuar me Grupin e Miqësisë Kosovë-Lituani të Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Në takim deputetët nga Lituania janë pritur edhe nga kreu i Kuvendit, Glauk Konjufca.

Lexo më shumë:

Të ngjashme