Dhunë në familje në Prishtinë: Burri e kërcënon gruan se do e mbys me jastëk kur është në gjumë

Prishtinë | 18 Jan 2023 | 09:20 | Nga Ekonomia Online

Si pasojë e dhunës sistematike psikike dhe fizike të përjetuar nga bashkëshorti i saj, 39-vjeçarja ka denoncuar rastin në polici.

Bazuar në dëshminë e saj, i dyshuari tash e sa kohë e rrah dhe e maltreton dhe së fundi e ka kërcënuar se do e mbys me jastëk posa ajo të bjerë në gjumë.

Si rezultat i denoncimit, i dyshuari është arrestuar dhe është shoqëruar në stacion policor për intervistim ku ndaj tij është iniciuar rasti ‘Dhunë në familje’.

Me urdhër të prokurorit, 44-vjeçari është dërguar në mbajtje.

Të ngjashme