Diplomojnë liderët e rinj nga kontingjenti i nënoficerëve të FSK-së

Prishtinë | 20 Mar 2022 | 11:18 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes, kanë diplomuar liderët e rinj nga kontingjenti i nënoficerëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Në një postim në Facebook, Mehaj ka shkruar se “së bashku me aleatët tanë, jemi të pandalshëm, të pathyeshëm dhe të pakthyeshëm!”.

“Me program mësimor të bazuar në modelin e sistemit të arsimor të ushtrisë amerikane, kursantët tanë, zhvilluan njohuritë dhe aftësitë profesionale të udhëheqjes së njësive në teatrot e operacioneve në nivelin taktik. Forca drejtë sukseseve të radhës!”, ka thënë ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme