FSK-ja arrin ta shpëtojë edhe nënën e fëmijës dyvjeçar

Prishtinë | 08 Shk 2023 | 22:17 | Nga Ekonomia Online

Pas nxjerrjes së fëmijës, vajzës dyvjeçare, ekipet e kërkim-shpëtimit të FSK-së, që po ndihmojnë pas tërmetit shkatërrues në Turqi, kanë arritur të nxjerin të gjallë nga rrënojat edhe nënën e saj.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, i cili ka postuar dhe fotografitë.

“Pas nxjerrjes së fëmijës, vajzës dyvjeçare, heronjtë dhe heroinat tona me përpjekjeve të pandërprera dhe angazhim vetëmohues arritën të nxjerrin nga rrënojat edhe nënën e saj”, ka shkruar Mehaj.

“Ju lumtë krenaria jonë!”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme