FSK-ja gjen trupin e pajetë të fëmijës 4-vjeçar

Prishtinë | 23 Maj 2023 | 14:49 | Nga Ekonomia Online

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka arritur ta gjejë pa shenja jetë trupin e fëmijës katërvjeçar i cili kishte rënë në kanalin e Ibër-Lepencit në Bukosh të Vushtrrisë.

Fëmija ishte i raportuar i zhdukur që nga dita e djeshme, ndërsa trupat e FSK-së kanë dalë në vendngjarje dje në orët e pasdites, pas kërkesës së Qendrës së Situatave, duke angazhuar ekipet e Kërkim Shpëtimit malor, ujor dhe K9 të Gardës Kombëtare, të cilat kanë punuar në koordinim me Policinë e Kosovës.

Pas evakuimit të viktimës trupi i pajetë është dorëzuar Mjekësisë Ligjore dhe Policisë së Kosovës për procedurat e mëtejme, ka bërë të ditur FSK-ja.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme