Kurti për reciprocitet: Nuk mund të vendoset pa u analizuar të gjitha shkeljet nga Serbia

Prishtinë | 07 Maj 2021 | 17:22 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri Albin Kurti tha se reciprociteti ndaj Serbisë nuk mund të vendoset pa u bërë një analizë e thellë, raporton Ekonomia Online.

“Ministria e Industrisë është duke përgatitur me të gjitha shkeljet që i bënë Serbia në CEFTA dhe na duhet një analizë për reciprocitet në mënyrë që kur ta zbatojmë mos të dështojë, duhet t’i përgatisim edhe zyrtarët tonë shtetërorë për zbatimin e reciprocitetit”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme