Emisari amerikan Escobar i shkon në zyrë Kurtit

Prishtinë | 17 Mar 2023 | 11:35 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të premten ka pritur në takim të dërguarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, raporton Ekonomia Online.

Para këtij takimi, Escobar ka takuar presidenten Vjosa Osmani dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

Emisari Special i ShBA-së, po qëndron në Prishtinë, pas vizitës në Beograd, i cili do të përqendrohet në sigurimin e një pajtimi rreth zbatimit të planit të Marrëveshjes për normalizimin e raporteve ndërmjet dyja shteteve.

Të ngjashme