EURO 2024: A do të shkojnë tutje Spanja dhe Anglia?

Prishtinë | 30 Qer 2024 | 08:57 | Nga Ekonomia Online

Dy lojë tejet interesante do të zhvillohen sot në fazën e 1/16-tës së Kampionatit Evropian.

E para do të jetë në mes të Anglisë dhe Sllovakisë, e cila zhvillohet “Veltins Arena” në Gelsenkirchen, nga ora 18:00.

Derisa loja e dytë luhet në mes të Spanjës dhe Gjeorgjisë.

Kjo përballje zhvillohet në “RheinEnergieSTADION”, në Koln.

Mbetet të shihet nëse në çerekfinale do të shkojnë dy favoritët Anglia dhe Spanja, apo do të ketë befasi.

Të ngjashme