FFK-ja prezanton fanellat e reja

Prishtinë | 05 Qer 2024 | 19:35 | Nga Ekonomia Online

Federata e Futbollit të Kosovës, ka publikuar fanellat e reja të ”Dardanëve”.

Kompleti i ri zyrtar me fanellën e kaltër si vendas, atë të bardhen si mysafire dhe fanella e tretë e cila ka ngjyrën e zezë, janë në partneritet mes FFK-së, kompanisë Errea dhe UEFA-s.

Një dizajn që tregon shpirtin e kombit, Kosova do të lauj me këto fanella në ciklin e ri të Ligës së Kombeve.

Në fakt këto fanella, ”Dardanët” i kanë veshur për herë të parë sonte, në ndeshjen ndaj Norvegjisë.

Të ngjashme