Formacioni i Chelseat për edicionin e ri me tre transferime të reja

Prishtinë | 06 Qer 2021 | 16:35 | Nga Ekonomia Online

Thomas Tuchel do ë ketë derën e hapur që të kërkojë investime nga bordi i Chelseat, pas triumfit në Ligën e Kampionëve.

The Blues fituan trofeun e dytë në histori të garës më të madhe për klube në Evropë, derisa kërkojnë të përforcohen edhe më shumë.

Tuchel thuhet se ka kërkuar së paku tre lojtarë të rinj, derisa fillimisht duhet të largohen apo të dërgohen në huazim disa që i posedon.

Në ekipin e Chelseat nga edicioni i ri mund të jenë edhe Niklas Sule i Bayern Munichut, Declan Rice i West Hamit dhe Romelu Lukaku i Interit.

Në listën e largimeve mund të futen emira si Ross Barkley, Fikayo Tomori, Emerson Palmieri, Olivier Giroud, Tammy Abraham dhe Kepa Arrizabalaga.

Formacioni i mundshëm i Chelseat për edicionin e ri: Mendy; Sule, Thiago Silva, Rudiger; James, Rice, Kante, Chilëell; Mount, Lukaku, Werner.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme