Ganimete Musliu publikon një email që thotë se u është dërguar punëtorëve të Ministrisë së Faton Pecit

Prishtinë | 25 Dhj 2021 | 14:43 | Nga Ekonomia Online

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka publikuar një email që ajo pretendon se u ka shkuar punëtorëve të ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Ajo thotë se kjo e mbështet pretendimin e saj se punëtorët e kësaj ministrie po detyrohen të punojnë edhe të shtunave edhe të dielave.

Sipas saj, me këtë po shkelen të drejtat e punëtorëve, Ligji i Punës si dhe Ligji për Festat Zyrtare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme