Giroud – Milan, arrihet marrëveshja e re

Prishtinë | 30 Mar 2023 | 16:43 | Nga Ekonomia Online

Olivier Giroud është i lumtur me jetën në Milano dhe pritet të vazhdojë kontratën me klubin rossoner.

Giroud, që muaj më parë u bë golashënuesi më i mirë në i kombëtares franceze është gati të vazhdojë edhe për një vit marrëveshjen me Milanin.

Kontrata aktuale e tij përfundon pas 3 muajsh dhe palët janë dakorduar për të vazhduar edhe një vit tjetër.

Paga e tij do të jetë rreth 3.5 milionë euro në sezon, plus bonuset dhe kjo marrëveshje pritet të nënshkruhet në muajin prill.

Të ngjashme