Godet Barcelona, transferon “Neymarin e ri” (Foto)

Prishtinë | 31 Mar 2017 | 09:24 | Nga

Sulmuesi i Flamengos, Vinícius Júnior, i cili po krahasohet me Neymarin, është i gatshëm të transferohet te Barcelona.

Sipas Calcomercato.com, Barcelona ka shfaqur interesim për sulmuesin e ri të Flamengos, Vinícius Júnior.

16 vjeçari, i cili luan te ekipi U20 i Flamengos, po krahasohet me Neymarin, përcjell Gazeta Express.

Vinícius, i cili kërohet edhe nga Juventusi, thotë se e ka ëndërr ta vesh fanellën e Barcelonës.

“Unë shikoj shumë videot të Neymarit dhe të përpiqemi që t’i bëjë edhe unë. Të luajë për  Barcelonën do të jetë një ëndërr”, ka deklaruar Vinícius.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme