Granit Xhaka “përshëndet” bankinën e Serbisë, pasi po e sulmonin verbalisht

Prishtinë | 02 Dhj 2022 | 21:45 | Nga Ekonomia Online

Nuk kishin si të mungonin situatat e nxehta në sfidën Serbi-Zvicër.

Një rast i Serbisë brenda zonës, ku Mitrovic është rrëzuar dhe të gjithë kanë pretenduar për një penallti, por gjyqtari nuk ka qenë në të njejtin mendim.

Kjo ka sjellë pak tension në pankinën serbe, ku aty pranë ka qenë edhe Xhaka ku është konfrontuar verbalisht me ta. Madje, Xhaka i ka bërë edhe një gjest lojtarëve serb të cilëve nuk u ka pëlqyer aspak dhe tentuan të futeshin në fushë, por nuk u lejuan.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme