Hani këto ushqime nëse doni të humbni peshë

Prishtinë | 07 Gus 2023 | 23:33 | Nga Ekonomia Online

Stili i jetës moderne dhe zakonet e pashëndetshme të të ushqyerit kanë rezultuar në mënyrë të pashmangshme në një rritje të popullsisë me mbipeshë.

Kjo ka rezultuar që palestrat dhe të gjitha kompanitë që merren me humbjen e peshës po përfitojnë shuma të mëdha parash nga njerëzit që blejnë të gjitha llojet e produkteve që mundësojnë humbjen e peshës.

Të dhënat statistikore tregojnë se mesatarisht, amerikanët shpenzojnë gati 30 miliardë në vit për produktet dhe dietat e humbjes së peshës, transmeton Klan Kosova.

Megjithatë, shumë ekspertë të shëndetësisë dhe nutricionistë këshillojnë se mënyra më e mirë për të humbur peshë në një mënyrë të shëndetshme është të ndryshoni zakonet tuaja të të ushqyerit.

Më poshtë i rekomandojmë disa ushqime që janë jashtëzakonisht të dobishme për humbje të shëndetshme në peshë.

Grejpfruti

Mollat

Karkalecat e detit

Domatet

Uthulla e mollës

Specat djegës

Dardhat

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme