Haxhiu i reagon Musliut: Në Kosovë ka femicid, mohimi i inkurajon kriminelët

Prishtinë | 09 Mar 2023 | 12:14 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, i ka reaguar deputetes së PDK-së, Ganimete Musliut, e cila ka thënë se në Kosovë nuk ka femicid.

Sipas Haxhiut, në Kosovë ka femicid dhe mohimi i tij i inkurajon kriminelët, raporton EO.

Ministrja ka thënë se mendësia e Musliut është mendësie e PDK-së e cila nuk ka bërë asgjë për ta luftuar dhunën ndaj grave.

Të ngjashme