Ish-sulmuesi i Liverpool-it urdhërohet të paguajë 30 mijë dollarë për qenin e humbur

Prishtinë | 25 Dhj 2021 | 19:31 | Nga Ekonomia Online

Ish-sulmuesi i Liverpool-it, Daniel Sturridge është urdhëruar të paguajë 30,000 dollarë për një burrë që thotë se gjeti qenin e tij të humbur.

Futbollisti, i cili tani luan në Australi, tha se pomeranezja e tij me emrin Lucci ishte vjedhur nga një shtëpi në Los Anxhelos në vitin 2019 dhe i ofroi një shpërblim.

Foster Washington, një reper i njohur si Killa Fame, thotë se ai ribashkoi Sturridge dhe kafshën e tij, por nuk u pagua. Një gjykatë në Los Anxhelos vendosi për zotin Uashington, shkruan BBC.

Dokumentet e gjykatës të marra nga agjencia e lajmeve PA tregojnë se gjykimi është dhënë kundër z. Sturridge në mënyrë të paracaktuar, që do të thotë se ai nuk iu përgjigj ankesës.

Gjykatësi Curtis Kin urdhëroi që futbollisti t’i paguajë Uashingtonit 30,000 dollarë dëmshpërblim dhe kosto prej 85 dollarësh. Reperi i tha PA se ai ndihej i “zhgënjyer” nga Sturridge.

“Shpresojmë që ai të paguajë dhe të mos përpiqet ta apelojë atë”, tha ai.

“Jam i emocionuar për këtë, e kam luftuar këtë çështje për më shumë se një vit, nuk mund ta besoj se ka mbaruar. Kur gjetëm qenin mendova se jeta ime do të ishte më e mirë”.

Ish-reprezentuesi i Anglisë, Sturridge, i cili është 32 vjeç dhe tani luan për Perth Glory në A-League të Australisë, postoi video të dëmtimit në shtëpinë e tij në West Hollywood dhe imazhe të tre burrave me kapuç në vitin 2019 kur Lucci u zhduk.

“Ne do të paguajmë gjithçka për qenin,” tha ai.

Futbollisti u ribashkua me qenin e tij dy ditë më vonë, pasi Uashingtoni postoi imazhe nga llogaria e tij në Twitter, duke pyetur: “A është ky Lucci?”.

Pas kthimit të pomeranezit të zhdukur, Sturridge tha se ishte “shumë mirënjohës” për njerëzit që kishin “ndërgjegjësuar”, por nuk tha nëse ai e kishte paguar shpërblimin. Përfaqësuesit e futbollistit nuk ishin menjëherë të disponueshëm për koment pas gjykimit, por janë kontaktuar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme