Ja pse ka kaq shumë njerëz “perfekt” në internet

Prishtinë | 25 Mar 2024 | 19:15 | Nga Ekonomia Online

Gratë dhe burrat do të bënin çmos vetëm për t’u dukur bukur në internet. Por disa përdorues interneti me gjasë nuk e dinë se është e mundur që t’i perfeksionojnë fotografitë e tyre duke përdorur truqe si këndet speciale, filterë dhe madje edhe duke i shkrepur fotografitë herët në mengjes para ngrënies së ushqimit.

Bright Side ka grumbulluar 19 shembuj që tregojnë se pse nuk duhet asesi t’i besoni njerëzve “të përsosur” në Instagram.

Ata me siguri se janë shumë të aftë në përdorimin e truqeve të ndryshme për të krijuar iluzionin e përsosjes.

Të ngjashme