Japonia – Kroacia, formacionet zyrtare

Prishtinë | 05 Dhj 2022 | 15:17 | Nga Ekonomia Online

Japonia dhe Kroacia do të përballen në 1/8 e finales në Kupën e Botës.

Japonezët arritën deri në këtë fazë pasi dolën si kryesues nga Grupi E duke lënë mbrapa Spanjën, Gjermaninë dhe Kosta Rikën.

Në anën tjetër kroatët ishin të dytët në Grupin F pas Marokës.

Të dyja kombëtaret synojnë të kalojnë në çerekfinale të Kupës së Botës dhe ndeshja pritet të jetë e zjarrtë.

Formacionet zyrtare:

Japonia: Gonda, Tomiyasu, Yoshida, Nagatomo, Taniguchi, Doan, Endo, Ito, Kamada, Maeda, Morita.

Kroacia: Livakovic, Barisic, Lovren, Gvardiol, Juranovic, Modric, Brozovic, Kovacic, Petkovic, Kramaric, Perisic.

Të ngjashme